Piyasada özellikle Facebook gibi ortamlarda birçok çakma sahte hırdavat ürün var. Bosch DeWalt Makita gibi markalar yarı fiyatına satılıyor.

Bunlar gerçek mi taklit mi?

Garantili ürünler mi?

Arkalarında gerçek bir firma var mı?

Ürünü beğenmezseniz 14 gün içinde geri gönderebileceğiniz bir adres var mı?

Genelde eve teslim kargo ile kapıda ödeme ve kontrollü kargo ile gönderilen bu ürünlerin sahte mi yoksa gerçek mi olduğunu anlamak çok kolay. Sahte çıkan ürünü geri verebilir miyim? Beğenmezsem paramı geri alabilir miyim? Satıcı gerçek bir firma mı? Ürünün garantisi var mı?

Hepsiburada Trendyol Gittigidiyor gibi sitelerde benzeri mallar JCB, GRAIZER vs isimler altında 300 liraya satılıyor. *Bence* onları almak daha iyi. Hiç olmazsa gerçek bir iş yerinden, güvenilir bir ortamda, garantisiyle mal alıyorsunuz. Geçen sene aldığım çakma Bosch’un matkap tutma aparatı kırıldı. SDS ucun takıldığı yerdeki lastik de takıp çıkarırken düşüyor. Bunları her gün kullanan ustanan elinde ne kadar dayanır bilmiyorum.

Sonuçta sahte satıcıdan sahte mal alınca garantili ve kaliteli bir mal almıyorsunuz. Görüntüyü alıyorsunuz. Ürünü satın almadan, parayı vermeden önce satıcının gerçek bir firma olup olmadığını kontrol etmekte fayda var.

Aşağıdaki videoda bu sahte ürünleri nasıl tanıyabilirsiniz onu anlatıyorum.

YouTube kanalına Abone olmayı unutmayın!

Facebook sayfası https://fb.me/EmeklidenBenceler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir